Jakub Hora: Chceme honit týmy nad námi

Jakub Hora se už nemůže dočkat startu jarní části soutěže. Po necelém roce se opět dostane na zelený prvoligový pažit, zabrzdilo ho totiž vážné zrnění kolene.

Absolvoval jsi celou zimní přípravu, na trávě jsi sehrál všechny zápasy. Jaká ta zima byla?
Byla docela těžká, jako je každá zimní příprava. Pro mě ale bylo dvojnásob těžká, protože jsem dělal jiné pohyby, než jsem dělal při rekonvalescenci. Bylo to ale vše pozitivní, protože mi koleno vydrželo. Už se cítím v pohodě. Ligová atmosféra mi chyběla, už se moc těším. Věřím, že se zase dostanu do herní formy.

Jaké máš pocity z týmu?
Sehrává se, ladí formu. Kdybychom teď v posledním přípravném utkání dali Táborsku místo jedné branky pět nebo šest gólů, tak by to bylo super. Ale možná je to takhle lepší, uspokojili bychom se. Příprava podle mě vypadala dobře, ale to se potvrdí, nebo vyvrátí až v sobotu v Jablonci.

Odešel Martin Fillo, se kterým jsi tvořil údernou dvojici. Jak jeho přestup do Ostravy bereš?
To, že Martin Fillo odešel, respektujeme jako realitu. Potkáme se jako soupeři už ve druhém jarním kole, kdy Baník přijede do Teplic. Věřím, že se před utkáním pozdravíme, popovídáme si a v zápase už budeme rivalové v boji o body. A pak si zase podáme ruce. Takhle to ve fotbale asi funguje.

Vypadá to, že by sis zase mohl rozumět s Davidem Vaněčkem, který z tvých přihrávek dával góly.
Ať už vepředu nastoupí David, nebo Marek Červenka, neměl by být rozdíl. S oběma jsem už samozřejmě hrával a musíme si vyhovět.

Na co jste se v zimě nejvíc zaměřili?
Asi jsme se nejvíc věnovali herním stylům, abychom byli variabilnější. Uvidíme, jak to půjde v lize, ale měli bychom mít na soupeře více taktických variant než doposud.

Co očekáváš od utkání v Jablonci?
Tam bude hlavně zima. (smích) Čeká nás těžký zápas, v lize je každý těžký. My půjdeme zápas od zápasu, abychom uhráli co nejvíce bodů a mohli se tak snažit atakovat vyšší příčky nad námi.

Bavíte se o nich v kabině?
Nebavíme. Každý cítí, že tam sice je nějaká bodová propast, ale zároveň ví, že loni to také tak bylo a jak to nakonec dopadlo. Chceme týmy, které jsou nad námi, honit.