Jakub Hora: Budeme chtít přivézt body

Jakub Hora díky výkonu z posledního kola figuroval v sestavě kola a také na Slavii, kde Teplice hrají v neděli od půl šesté, se od něho čeká výborný výkon, který „sklářům“ pomůže k úspěchu. V jaké je ofenzivní sympaťák v pohodě?

Po výhře nad Jihlavou jedete na Slavii. S jakým očekáváním?
Věřím, že se na zápas dobře připravíme. Myslím, že každý hráč se na něj těší. Přijde minimálně 15 tisíc diváků, bude skvělá atmosféra. Čeká nás těžký zápas, podle mě na nás Slavia nastoupí se dvěma útočníky, bude si myslet, že nás tak svalí. Má velkou sílu, my ale nepřijedeme do Edenu to jen tak odťapat. Budeme chtít přivézt body.

Asi bude důležité pouze nezalést, být aktivní…
Uvidíme, jak bude zápas plynout. Ale Slavie bude i tak nakopávat dlouhé míče na Škodu, takže se určitě zatáhneme. Nebudeme ale bránit už od kruhu, bude důležité být aktivní, vystřelit na branku.

Slavia měla proti Plzně převahu v držení balónu. Asi si v Edenu zaběháte.
To se dá očekávat vždycky. Jasně, bude to tak. Ale bude to na nás, abychom jim vzali balon, podrželi ho a trošku je dostali pod tlak. Myslím, že oni na to nejsou teď zvyklí. Bude to jen o nás, není se čeho bát. Mají sice nadstandardní tým, chtějí vyhrát titul, ale to není důvod se bát.

I kdyby bylo skóre dlouhou dobu na vážkách, Slavia asi jen tak neznervózní… zápasy často rozhoduje v poslední čtvrthodině.
Mají dobrý hráče, výborně fyzicky vybavený. Budou hrát v klidu, to je pravda. Ví, že nějaký ten gól dají.

Ty si v Edenu odstartoval svou ligovou kariéru, dobře to tam znáš.
Eden je fotbalový stadion, nejlepší v Čechách. Akustika je tam fantastická. Za mě chodilo okolo sedmi tisícovek diváků, bylo to výborný. Pak jsem vyprodaný Eden zažil s Plzní při Lize mistrů. Bylo to něco úžasného!

Po utkání s Jihlavou jsi byl v sestavě kola, to určitě potěší!
Kdybych dal gól, tak bych řekl, že dobrý. Ale jo, potěší to, jen tomu chyběl ten gól, i když jsem se cítil dobře.

Role podhrota ti vyhovuje?
Je to pro mě jeden z nejlepších postů. Hrál jsem ho odmala, jsem na něj zvyklý. S trenérem jsme si to řekl a jsem rád, že tam hraju.