Jakub Diviš: Vstup do utkání byl tristní

Jakub Diviš, brankář FK Teplice, dostal v Jihlavě tři branky, přesto patřil k nejlepším teplickým mužům. Svým spoluhráčům dal v první půli chycenou penaltou naději na obrat.

Přičítáš porážku hlavně špatnému začátku?
Takový vstup do zápasu, to byla jedním slovem katastrofa. Celý týden se připravujete na mistrovské utkání a pak během sedmi minut ten celý týden hodíte do koše. Zápas to podstatně ovlivnilo. Ještě jsme se do něj vrátili gólem, pak jsme dostali domácí pod tlak. Mohlo se to vyvíjet různě, ale třetí gól ze závěru prvního poločasu nás zase položil.

Čemu přisuzuješ tak špatný start? Individuálním chybám? Nebo šikovnosti Jihlavy, která využila nesehranosti vaší defenzivy?
Nevím. Tohle hodnocení přísluší trenérům. Každý ale musíme začít sám od sebe, každý si to musíme sám vyhodnotit. Takový vstup do utkání je tristní.

Ty jsi týmu pomohl chycenou penaltou. Věřil jste, že se to právě tímhle okamžikem nastartuje a zlomí?
Po tak strašném začátku je potřeba impuls, který by nás mohl vrátit do hry, abychom ještě se zápasem mohli něco udělat. Viděl jsem na nás, že jsme dole, že je to špatné. Ta penalta takovým impulsem byla. Věřil jsem po našem vstřeleném gólu, že to zvládneme, ale třetí branka nás zase dostala dolů.

Cítíš po třech jarních zápasech, že můžete mít starosti se záchranou?
Nevím, jak ostatní, ale já určitě necítím nějaký tlak. Prostě věřím v náš tým. Máme doma Zlín, musíme udělat vše pro to, abychom vyhráli, to by nás mohlo nakopnout k výsledkům, které bychom si přáli.