Jakub Diviš: Doufáme, že fanoušky potěšíme

​Nedělní šlágr 15. kola Teplice – Plzeň láká pozornost tisíců fotbalových fanoušků. Zrak budou mít upřený také na brankáři Severočechů Jakubu Divišovi, který při zranění Tomáše Grigara plní funkci spolehlivé žlutomodré jedničky.

Zápas s Plzní musí být pro každého brankáře v současné době velkou výzvou!
Jak říkáš. Vzbuzuje respekt, hraje výborně. Asi není náhoda, že 14 zápasů v této sezóně vyhrála.

Může její série skončit právě na Stínadlech?
Já jsem přesvědčený, že může. Je to fotbal, každý zápas se nějak vyvíjí. Je jen na nás, co Plzni dovolíme a jak se s tím popereme.

Viktorka je silná psychicky i herně, má vyvážený kádr. Má vůbec nějakou slabinu?
Je fakt, že po příchodu trenéra Vrby má ten kádr zase obrovskou sílu, potvrzuje jí v každém zápase. V tom nedělním utkání je ale možné vše, je to fotbal. Momentálně ale žádnou slabinu nejsem schopný říct. Rozebereme si to, připravíme se a něco vymyslíme.

V podobných zápasech je brankář hodně v permanenci, což mají obecně brankáři rádi. Na co si budeš dávat největší pozor? Na centry do vápna, kolmice za obranu?
Plzeň je hodně variabilní. Bude hodně záležet na tom, jak nastoupí. Podle toho se na ni budeme připravovat. Myslím si, že jsou ale nebezpeční ve všech pozicích; po centrech, z křídelních prostorů nebo kolmicemi za obranu. Musíme být hodně obezřetní.

Určitě by vám k co nejlepšímu výsledku pomohlo co nejzaplněnější hlediště.
Rád bych diváky na nedělní utkání pozval. Bude to pro nás důležitý a velice těžký zápas. Doufáme, že fanoušky potěšíme a napravíme si po Brnu reputaci.