Hodnocení sezóny 2016/2017 (B-tým)

Teplické béčko hrající čtvrtou nejvyšší soutěž, Divizi A se umístilo v tabulce na 8 místě s 13 body. Ženám se podařilo čtyřikrát zvítězit a jednou remizovat. Trenér ženského béčka Roman Rosa zhodnotil uplynulou sezónu 2016/2017.

Je konec sezóny 2016/2017.. Jak hodnotíte její průběh?
Nechtěl bych začít zrovna průběhem, ale začátkem, kdy letní příprava po spojení s FKT proběhla v domácích podmínkách kvalitně a s ohledem na počet aktivních hráček v ucházejícím počtu. Na trénincích děvčata měla zájem na sobě pracovat, i v neoblíbené části nabírání kondice. Tímto bych přešel ke druhé otázce, co je příčinou získání jen 13 bodů.

Celkem jste získali 13 bodů. Co bylo příčinou tak málo získaných bodů?
To je myslím nesehraností holek, jelikož je problémem shánění přípravných zápasů v kategorii žen, kdy jsme soutěž začali prakticky bez jediného přípravného zápasu. Proti slabšímu soupeři ze soutěže Libušínu v prvním mistrovském utkání nám sice pomohly jen dvě holky z "A" týmu a to dost zásadně brankářka a střední záložnice, ale i zásluhou celého týmu jsme získali první důležité 3 body. Dále naše výkony byli jako na houpačce, ale i když jsme nehráli špatně, trápila nás koncovka.

Kterou část sezóny považujete za více vydařenou? A na jarní část sezóny přišlo šest nových hráček. Jak velký přínos pro tým byly tyto posily?
Dostáváme se ke třetí otázce a tím odpovím zároveň i na čtvrtou. Vydařenější byla ta druhá jarní. Asi ani ne výsledkově, ale herně a přístupem hráček, příchodem nových, ale i staronových děvčat se zvedla tréninková morálka. Celá parta se dala dohromady a mají zájem na sobě opravdu pracovat. Fotbalový a hlavně morální přínos posil je pro mě rozhodující.

Na čem plánujete zapracovat, aby byli vaše výkony více vyrovnané?
Zcela jasně na herním projevu družstva, což sice trénujeme, ale potřebujeme určitě sehrát více přátelských utkání, kdy nejsou holky tolik pod tlakem a mohou hrát uvolněněji. I když vím, že sehnat soupeře je složité, vzhledem k počtu ženských mužstev a vzdálenosti mezi nimi.

Jak jste spokojen s působením v FK Teplice?
Vzhledem k mé první trenérské zkušenosti u týmu žen, což má svá specifika a vlastně první zkušenost celého FKT s ženami vůbec, si myslím, že to bylo takové hledání a získávání zkušeností v této oblasti. Chce to zapracovat na komunikaci mezi týmy, zázemím pro děvčata a vedením družstev a hlavně zacelení mezery mezi žákyněmi a ženami vytvořením dorosteneckého týmu. Můžeme přijít o kvalitní mladé fotbalistky, kterých není mnoho a může to i srážet snahu a práci trenérů u mladých holek, které hrají výborně a mají snahu se rozvíjet. Jinak musím ocenit zajištění dopravy FKT smluvními partnery na profesionální úrovni.

Skončila Vám celkem brzy liga.. Co plánujete v tříměsíční pauze? Máte už nějaký program na léto?
Ještě je brzy na konec sezony, proto budeme do poloviny června v Brňanech, kde máme skvělé podmínky trénovat. Po nějakých pěti až šesti týdnech přestávky začneme nějakou hrubou přípravu a budeme se chystat na novou sezonu, kde bychom chtěli být úspěšným týmem.