Hodnocení podzimu mládeže: U15

Další díl podzimního hodnocení mládeže tentokrát patří kategorii U15, jejíž podzim hodnotí hlavní trenér Miroslav Šašek.

Jak hodnotíte podzim vašeho mužstva?
"Zápasy v České lize žáků U15 ve skupině A nás dokonale prověřily. Je to kvalitní soutěž, ve které jsme se střetávali s nejlepšími týmy z Čech. V utkáních jsme až na malé výjimky byli konkurenceschopní a mužstvo předvádělo vyrovnané výkony. Během podzimu se postupem času herní projev v jednotlivých zápasech měnil k lepšímu. Za hlavní bod ale považuji, že se téměř ve všech směrech zlepšil tréninkový proces díky nově vytvořené Regionální fotbalové akademie v Teplicích, ve které máme většinu hráčů z kádru."

S čím můžete být spokojeni?
"Tyto věci se pozitivně promítly do samotných utkání. Došlo ke zlepšení hry téměř ve všech činnostech. Většina hráčů pochopila systém postupného i rychlého protiútoku. O proti minulé sezóně se výrazně zlepšila defenzívní složka celého týmu. Do týmu se povedlo zabudovat nové posily. Herně a výsledkově jsme se zařadili mezi nejlepší týmy soutěže."

Na čem naopak plánujete zapracovat?
"I přes pozitivní dojem v hodnocení podzimní části a určitý posun ve výkonnosti týmu mám několik kritických poznámek. Stále máme výkonnostní rozdíly mezi jednotlivými hráči, rezervy jsou také ve větší odolnosti hráčů z hlediska nemocí či zranění, protože tato omezení nám ve většině zápasů nedovolovala nastupovat v optimálním složení. Dále vidím nedostatky v samostatné iniciativě některých hráčů překonávat překážky, mít v sobě touhu vyhrát utkání, i když se v něm nedaří, zlepšovat svůj přístup k povinnostem jak ve škole, tak v individuálním tréninku."

Kdy zahájíte zimní přípravu?
"Přípravu zahájíme 3. ledna 2017."

Co máte v jejím rámci na programu?
"V zimním přípravném období se v rámci tréninkového procesu tým zaměří na nabrání kondice specifickou formou (cvičení a hry s míčem). Důraz bude také kladen na sílu, kompletní posilování a na rozvoj rychlosti i obratnosti. Dále budeme pracovat na zdokonalení defenzivní činnosti celého mužstva a samozřejmě na zlepšení hry v útočné fázi, zapojením více hráčů do postupného i rychlého protiútoku, prolínáním jednotlivých řad a lepší součinnosti v zakončení. V neposlední řadě se zaměříme na rozvoj herních činností jednotlivce a na motivaci hráčů k ještě většímu nasazení a k samotnému přístupu k fotbalu v FK Teplice. V přípravě sehraje tým dostatečné množství utkání a absolvuje také herní soustředění v Uherském Brodu."