28.11.2016 | Redakce

Hodnocení podzimu mládeže: U13

Hlavní trenér Jakub Šlitr hodnotí právě uplynulý podzim svého mužstva.

Jak hodnotíte podzim vašeho mužstva?
"Podzim 2016 v kategorie U13 byl zásadní ve změně formátu soutěže. Ze dvou hřišť se přešlo na a jedno a prodloužil se čas utkání 60 minuta na 90. Hráči se tomuto formátu rychle a dobře přizpůsobili. S celkovým hodnocením podzimu můžeme být spokojeni, hráči podávali velmi dobré výkony v průběho celé soutěže a přenášeli si do ní chuť a nasazení z tréninků.
Velmi pozitivně hodnotíme působení trenérů Michala Doležala a Štěpána Vachouška, protože kluci se snaží si vzít z jejich rad co nejvíce během každého tréninku. Celkové umístění kluků je dobrou motivací do další nezbytné trvdé práce."

S čím můžete být spokojeni?
"Spokojeni jsme se hrou, jakou se v zápasech prezentujeme. Kluci předvádí velmi dobré technické dovednosti s míčem a vytváří si mnoho brankových příležitostí. Musíme ale uznat, že v naší skupině se nepotkáváme se všemi nejlepšími týmy z republiky."

Na čem naopak plánujete zapracovat?
"Je potřeba zapracovat na proměňování vytvořených šancí. Těch si připravíme opravdu hodně, ale naše úspěšnost v jejich proměňování je malá. Občas je to volbou špatného řešení, někdy zase nekoncentrovaností či malým důrazem před soupeřovou brankou. Dále je potřeba zapracovat na pohybu hráčů bez míče a na komunikaci hráčů mezi sebou na hřišti. V tomto směru nás čeká ještě hodně práce."

Kdy zahájíte zimní přípravu?
"Zahájíme ji v pátek 6. ledna."

Co máte v jejím rámci na programu?
"Během zimní přípravy sehrajeme řadu přátelských utkání hlavně s týmy, se kterými se v soutěži nepotkáváme a na tuto konfrontaci se moc těšíme. Čeká nás i jeden halový turnaj v německém Freibergu a začátkem března soustředění v Roudnici nad Labem."

Bonusový klub FK Teplice - mládež Bonusový klub FK Teplice - mládež