Górnik Zabrze - Teplice 0:3 (0:1)

Teplický tým začal zápasový program na soustředění na Kypru dnešním utkáním s polským Górnikem Zabrze, duel se odehrál na stadionu v Derynii, přibližně čtvrthodiny od Agia Napy.

Žlutomodří byli od úvodu střetnutí lepším týmem, poprvé zahrozili po rohovém kopu v 8. minutě, další ohrožení branky pak znamenal signál, který sehráli při přímým kopu z pravé strany a po kterém pálil Jan Rezek. Skóre se poprvé měnilo po čtvrthodině hry, kdy zužitkoval pokutový kop po faulu na Vaněčka Jan Krob. První náznak šance polského soupeře zažehnal o minutu později včasným vyběhnutím Jakub Diviš. Tepličtí mohli navýšit vedení v 28. minutě, kdy opět hezky sehráli přímý kop. Po půlhodině utkání dvakrát zahrozil Górnik po standardní situacích, stav se však neměnil. Do poločasu pak měli šance ještě Žitný a Jeřábek, oba však ani z velkých příležitostí neskórovali.

Ve druhém poločase pokračovali tepličtí v nastoleném tempu, po několika šancích v úvodu druhé půle přišel také druhý gól. Hyčka poslal centr do malého vápna, kde si ho polský hráč srazil do vlastní sítě. V 60. minutě se po dlouhé přestávce vrátil na hřiště Jakub Hora a hned se ukázal v 73. minutě střelou mimo. Třetí branku Teplic pak přidal v 84. minutě po balónu za obranu Marek Červenka. Definitivní podobu výsledku mohl dát ještě tři minuty před koncem Hora, ale ve velké šanci přestřelil. Teplice tak v prvním utkání na Kypru zvítězily 3:0.

16. Krob z pen., 55. vlastní, 84. Červenka
Sestava Teplic: Diviš - Vondrášek (75. Richter), Čmovš, Jeřábek, Krob (46. Vošahlík) - Ljevakovič (46. Červenka), Kučera (46. Kodeš) - Hyčka, Žitný, Rezek (46. Diaz, 70. Šup) - Vaněček (60. Hora).