Exteplický David Heidenreich válí v Itálii

Exteplický David Heidenreich nepřestává udivovat fotbalové experty v černo-modrém dresu italského týmu Atalanga Bergamasca Calcio, se kterým si zahraje o mistrovské Scudetto.

Po návratu reprezentačního výběru České republiky ze závěrečné fáze kvalifikace na ME věkové kategorie U17, která se hrála v městečku Bijeljina v Bosně a Hercegovině na Balkánském poloostrově, se David Heidenreich zapojil do finiše italské ligy U17. V posledním týdnu odehrál se svým týmem celkem tři mistrovská utkání. V prvním zápase vyhrála Atalanta 3:1 na Laziem Řím, ve druhém porazila Chievo Verona 4:1 a v nedělním souboji o čelo tabulky zvítězila v Miláně nad místním AC 3:1.

David odehrál ve všech utkáních kompletní porci minut a Atalanta se stále drží na samotném vrcholu soutěže. Před posledním kolem si tak David společně se svými spoluhráči zajistili postup do rozhodující části sezóny, ve které se v play-off utká nejlepších osm celků z celé Itálie o mistrovské Scudetto.