Domácí zápas je tu: Přijíždí Slovácko!

Nepříjemné vzpomínky mají tepličtí fotbalisté na jarní zápas se Slováckem. V boji o poháry prohrávali už od úvodní minuty, nakonec duel skončil 2:2. A co hůř, Skláři přišli o Jakuba Horu, který od té doby do boje vinou těžkého zranění nenaskočil. Ve 13. kole HET ligy se proto žlutomodří budou snažit strašáka jménem Slovácko zbavit vítězstvím. Na Stínadlech se bude hrát v sobotu od 15 hodin.

„Zápasy se Slováckem jsou vždy nepříjemné, hodně bolí. Vzpomínám, jak jsme na jaře prohrávali od první minuty, to je vždy nepříjemné, pak to musíte od začátku utkání dohánět. Teď bychom chtěli dát první gól a vzadu pak udržet nulu,“ vyhlíží souboj s neoblíbeným soupeřem stoper Michal Jeřábek.

Také Alex Král, který si před týdnem v Olomouci vyzkoušel post ofenzivního záložníka, nepovažuje Slovácko i přes jeho špatné postavení v tabulce ze snadného soka. „Bodů moc nemají, asi to proto budou chtít zjednodušit. Myslím, že nás čekají jejich nakopávání balónů a záběhy za záda. Věřím, že to zvládneme.“

Největším ofenzivním esem Slovácka je pětigólový Tomáš Zajíc, autor pěti branek. I do sítě Teplic už se trefil, na jaře to byl právě on, kdo otevřel brzy skóre. A před tím na podzim se také při duelu se Severočechy zapsal do střelecké listiny. „Bylo by chybou se zaměřovat pouze na jednoho hráče. Mají tam šikovné hráče po krajích, Machalík a Navrátil jsou hodně pohybliví,“ upozorňuje Jeřábek na sílu sobotního soupeře Teplic.

Ten v minulém kole prohrál doma se Slavií 0:3, Tepličtí padli v Olomouci 0:1. „Potřebujeme vyhrát, musíme ten zápas v sobotu zvládnout,“ uvědomuje si Jeřábek. „Receptem na vítězství bude vyhrávat osobní souboje,“ soudí Král.

Přijďte v sobotu odpoledne fandit na Stínadla Teplicím! Úvodní výkop je naplánovaný na 15. hodinu.