Do Teplic přichází z Hradce Králové Jan Shejbal

Třiadvacetiletý krajní záložník či obránce Jan Shejbal přichází do FK Teplice, do Hradce Králové za něj putuje dalši levonohý hráč Otto Urma. "Oba hráči jsou ročník 1994, oba potřebovali novou motivaci a změnu, navím oběma v létě končila smlouva, takže si myslím, že to je výhodný transfer pro obě strany. Honzu Shejbala znám ještě z mládežnických reprezentací´, věřím, že se začlení a bude posilou," říká k výměně sportovní ředitel Jakub Dovalil.

Levonohý hráč reprezentoval Českou republiky v reprezentacích od U16 po U21 a tepličtí fandové si ho mohou pamatovat z podzimního pohárového utkání, ve kterém se prosadil proti Teplicím krásnou brankou. "Jsme rádi, že jsme jeho příchod do týmu dotáhli. Znám ho ještě z dorostenecké kategorie, kdy jsem ho chtěl do mládežnických týmů Slavie Praha, ale dal přednost Hradci Králové. Je to levonohý rychlostní typ hráče, který nám vstřelil na podzim krásnou branku, navíc pravou nohou. Věříme, že nám pomůže," doplňuje charakteristiku trenér Daniel Šmejkal.

Shejbal má na svém kontě 15 ligových utkání, dalších 46 jich odehrál ve Fortuna národní lize, kde také vstřelil pět branek. Půl roku strávil také na hostování na Slovensku v FC Nitra, kde v osmnácti zápasech zaznamenal pět branek. "Moc se těším na působení v Teplicích, bude to pro mě nová výzva, takže už se nemůžu dočkat až poznám tým. Jsem plný očekávání," sděluje sám hráč.

Shejbal se k týmu připojí již zítra, první utkání v nových barvách by měl odehrát na soustředění na Kypru, kam mužstvo odcestuje v pátek a kde ho čekají duely s Gornikem Zabrze, Soligorskem a Partizanem Bělehrad.