Denisa Badinková: Do nové sezóny nastupujeme s mladým týmem

Tým béčka v minulé sezóně neodvedl tak přesvědčivý výkon a ani celkové umístění v tabulce. Trenérka Denisa Badínková řekla k jakým změnám došlo pro novou sezónu 2017-2018.

Jak vstupujete do prvního utkání?
Oproti loňskému roku proběhly v týmu výrazné změny. Do této sezóny nastupujeme s novými mladými hračkami, které dodají v kabině nový náboj. První kolo začínáme v Postoloprtech a určitě si chceme odvézt tři body a začít vítězstvím v sezóně.

V podzimní části odehraje rezerva Teplic pouze tři domácí utkání ve Rtyni n/B. Berete to jako velkou nevýhodu?
Jako nevýhodu to určitě nebereme, sice je pravda, že hrát v domácím prostředí je určitě lepší kort s některými týmy. Ale doufám, že nás budou jezdit podporovat fanoušci, rodiny hráček a venkovní prostředí nebude nějak ovlivňovat naší hru.

Za letní přípravu odehráli Teplice tři přípravné utkání a s A-týmem se účastnily soustředění v Modré. Jak funguje spolupráce mezi áčkem a béčkem?
V letní přípravě jsme hrály dva zápasy s týmem ČFK Brňany a jeden s Čechie Tuklaty. V utkáních jsme zkoušely různé varianty pro základní sestavu a hráčky se měnily na různých postech. Nějaké představy o ideální sestavě už máme, ale všechno bude záležet na soupeři a dalších okolnostech. Soustředění v Modré hodnotím pozitivně, krásný areál, kde byly dobré podmínky pro poslední fázi přípravy. Společně s A-týmem jsme absolvovaly tři tréninkové jednotky denně a spolu s trenéry áčka jsme spokojeni s jakým přístupem holky splnily tuto část letní přípravy. Problém ve spolupráci s A-týmem zatím nevidím, tréninky máme společně a ve zbytku věcí se snažíme si s trenéry vycházet vstříc. Další týdny ukážou, jak bude spolupráce fungovat.

V přípravě se Vám podařilo jen jedenkrát zvítězit. Jakou příčinu vidíte dvou porážek?
Jak už jsem se zmiňovala, tak tyto zápasy jsme hrály pokaždé v jiné sestavě. V týmu je plno holek, které teď teprve začnou sbírat nové zkušenosti a zvykat si na sebe. V přípravných utkáních tedy plynuly porážky z chyb a nezkušenosti, které se postupně snažíme odstranit. V útoku naopak musíme přidat v koncovce a proměňovat stoprocentní šance. Ale určitě věřím, že tento rok budeme mít lepší výsledky a výrazně se posuneme s tabulce.

Přípravná utkání:
ČFK Brňany – FK Teplice 4:3