Davor Kukec: Teď jsem v Teplicích a chci, abychom vyhráli

Davor Kukec měl ve středu třicáté narozeniny. Oslavit by je chtěl sobotní výhrou nad Baníkem Ostrava, za který hrál čtyři roky. Zároveň ale přiznává, že pokud dá na Městském stadionu gól, na hřišti ho slavit vzhledem k hlubokému vztahu k Baníku nebude.

Jak jste si vůbec užil narozeninový den?
"Krásně. Všichni hráči mi v kabině popřáli, bylo to super. Když vyhrajeme na Baníku, tak bude společná oslava ještě lepší. Buď objednám nějaké chlebíčky do kabiny nebo půjdeme společně na večeři."

Zápas v Ostravě, kde jste dlouho působil, pro vás bude psychicky těžký, že?
"Asi jo, máte pravdu. Bude to pro mě nezvyklé, budu stát na druhé straně. Nebudu ale myslet na Baník, jsem teď v Teplicích a chci, abychom vyhráli, klukům chci co nejvíce pomoct."

Kdyby se vám povedlo dát gól, budete ho slavit?
"Uvidím, jestli vůbec budu hrát. Ale kdyby ano, tak už před zápasem řeknu klukům, aby za mnou po gólu nechodili. Dosaženou branku bych neslavil."

Na Baník máte stále dobré vzpomínky…
"Byl jsem tam čtyři roky, chápejte. Zažil jsem tam nejlepší roky. Mám pro Ostravu city, pro ty lidi tam. Vím, že kluci jsou v těžké situaci, asi spadnou do nižší soutěže."

Pozitivní ale je, že se na stadion vrací fanoušci Baníku. Může mu to pomoct?
"Když fanoušci chodili na stadion, byli jako dvanáctý hráč. Určitě se to díky tomu zvedlo. Byl jsem se podívat na dvou zápasech, viděl jsem, jak už opět klub podporují."

V Ostravě jste zažil několik trenérů. Na kterého nejraději vzpomínáte?
"Se všemi jsem měl super vztah. Nejvíc vzpomínám na Martina Svědíka, on byl v mé kariéře nejlepší."

Teď Baník trénuje Vlastimil Petržela. Na vaši adresu se nevyjádřil zrovna lichotivě….
"On možná nepochopil otázku, která mu byla položena. Ta otázka byla na hvězdy, ale já ani Francis (Narh) jsme v Baníku žádné hvězdy nebyli, těmi byli Lukeš, Baroš. Kvůli nim lidé chodili na stadion. Pan Petržela nás ani neviděl na tréninku. Víte, já nikdy neměl s žádným trenérem problém. Věřím, že kdybych zůstal, tak bych mu ukázal, že vůbec nejsem problematický hráč, jak se píše a říká. Nevím, proč se to píše a říká, nikdy jsem s nikým žádný problém neměl."

Budete tedy trenérovi Petrželovi chtít dokázat, že se mýlil?
"Nechci se ukazovat jiným trenérům a něco jim dokazovat. Musím se ukázat hlavně tady Teplicím, trenérovi Vavruškovi. Musím mu i spoluhráčům ukázat, že je ve mně víc, než jsem zatím během těch čtyř odehraných zápasů za Teplice ukázal. Asi to není to, co se ode mne očekávalo. Věřím, že to přijde. Může to být i tím, že tady je to jinačí, jinak se trénuje, konkurence je tu veliká, hráči jsou kvalitnější. Myslím, že ještě potřebuju půl roku, abych se adaptoval. Trenér tady od nás chce 150% výkon, v Ostravě tomu tak nebylo. Tady mluví jen trenér, kapitán, je tady větší disciplína. V Ostravě do toho hráči trenérům mluvili, disciplína tam nebyla. Prostě cítím, že se ještě hledám. Na soustředění to bylo lepší. Pak ještě zápas proti Příbrami, možná na Bohemce. Ale poslední zápas proti Mladé Boleslavi nebyl z mé strany nejlepší, nelíbil se mi."

Jaké umístění po konci sezony by odpovídalo síle teplického kádru?
"Myslím, že ten náš kádr má na mnohem více. Možná by mohl být mezi šesti nejlepšími týmy. Nejsme od vyšších pater tak daleko, můžeme na ně dosáhnout. O záchraně vůbec nechci mluvit. Takový kádr, jaký tady je, se prostě musí bez diskuze zachránit."

Bavili jsme se o ostravských fanoušcích. Jací jsou podle vás ti tepličtí?
"Proti Liberci jsem nehrál, tak jsem seděl v hledišti a mohl fandy pozorovat. Je škoda, že jsou fanoušci rozdělení na dva tábory a nejsou společně, ale je příjemné, že se v Teplicích fandí. Bál jsem se, že to bude zlé, třeba jako na Dukle nebo v Příbrami. Ale tady nás fanoušci povzbuzují, to je príma."