David Vaněček: Že jsem dal gól levou nohou? Neuvěřitelné!

David Vaněček pomohl dvěma góly zneškodnit Slovácko. První byl nádherný, ze šestnácti metrů levačkou pod víko, druhý hlavičkou po centru. Teplický útočník se tak dostal v tabulce střelců na kótu sedmi vstřelených gólů.

Dal jsi dva góly. Jaké to pro tebe bylo utkání?
Musím začít tím, že už od rozcvičky přes všechna ta baga se mi nedařilo. Prohrál jsem všechno, co prohrát šlo. Jsem strašně rád, že se mi to vrátilo v zápase. Ten můj první gól, který jsem dal… co k tomu dodat, takový už nikdy nedám!

Honza Rezek si hned držel hlavu. Nemohl uvěřit, že jsi dal takový krásný gól, navíc levačkou.
Je to tak, i Tomáš Kučera se držel za hlavu. Nevěřili tomu. I při předzápasovém tréninku se ode mě vše odráželo, netrefil jsem ani jednou bránu. Dnes jsem dal gól levou nohou, fakt neuvěřitelné.

A ta druhá branka, to byla taková tvoje klasika – vyskočil sis a centr a zatloukl ho hlavou do brány.
Ano, to byl klasický gól. Tak většinou dávám góly. Jsem rád, že se mi to opět povedlo.

Bylo dosažení vítězství těžké?
Nerodilo se lehce. V Olomouci jsme chtěli bodovat, ale prohráli jsme, takže jsme potřebovali sebrat se Slováckem všechny body. Slovácko ale nehrálo odevzdaně. Myslím, že nás v první půli herně přehrávalo. Pak jsme dali gól a vyrovnalo se to. Ve druhé půli jsme pak ovládli hru.

V pěti posledních zápasech jste z patnácti možných získali deset bodů. Můžou se diváci těšit na teplický podzimní finiš?
Nechci to zakřiknout. Jsem rád, že se daří. Ty zápasy jsou o prvním gólu. Nám se podařilo je dát a třikrát vyhrát, to je to nejdůležitější.