David Vaněček: Zápas proti Hradci pro mě bude prestižní

Jediný gól Teplic dal v sobotním utkání proti Karviné tři minuty před koncem David Vaněček. Pátým gólem v sezóně se tak posunul v klubové střelecké tabulce na první místo.

David Vaněček, zápasu s Karvinou boreček. Jaké to utkání bylo?
Celý zápas jsme se tak nějak trápili. Řekl bych, že oba týmy byly na úrovni divize. Bylo to šílené, všichni jsme to cítili. I takové utkání je důležité vyhrát, to se nám povedlo.

Popiš, jak si dal vítězný gól.
Byl tam nádherný centr, Vondy ho trefil neskutečně přes šajtli halfvolejem. Já byl ve vzdušném souboji, ani nevím s kým. Naštěstí jsem se ostal k balónu a naštěstí to tam padlo.

Nebyla to typická hlavička, takové to kladivo, které útočníci používají po centrech, ale spíš souboj. Jaké byly tvé úmysly?
Já chtěl hlavně trefit balón a bránu, to bylo jediné, na co jsem v tu chvíli myslel. Bylo důležité, že jsem se k míči dostal přes obránce.

Často žehráme na finální fázi, ale tentokrát se zdálo, že vázla už ta předfinální.
Nám hlavně chyběla taková ta lehkost. Už od začátku jsem cítil, že to bylo unavené. Asi z obou stran. Víc to nebudu komentovat. Jsem rád, že jsme to zvládli, jedeme dál.

Taková vítězství vás ale můžou posílit.
Přesně. V posledních duelech s Libercem i Mladou Boleslaví jsme bodovali, chtěli jsme to proto potvrdit za každou cenu. Jak říkal i trenér, je mnohem lepší vyhrát takhle, než kdybychom hráli skvělý zápas a zremizovali ho nebo prohráli.

V úterý hrajte s Hradcem pohár. Určitě neberete nic jiného než postup.
O tom nemá cenu se bavit, v poháru chceme dojít co nejdále. S Hradcem budeme chtít vyhrát za každou cenu. Viděl jsem ho v týdnu v Praze proti Olympii, určitě nás nečeká nic jednoduchého. Pro mě to bude určitě prestižní utkání, když jsem v Hradci hrál.