David Vaněček: Pořád máme o co hrát!

​V neděli od 17 hodin hostí FK Teplice v AGC Aréně Na Stínadlech Zbrojovku Brno. Jihomoravany bude chtít potopit do 2. ligy i David Vaněček, útočník Sklářů. Nic jiného než zisk tří bodů, „Vaňous“ nepřipouští.

Jaké máš před utkáním s Brnem plány?
Všichni se těšíme. Chceme vyhrát a získat tři body. Pokusíme se navázat na domácí šňůru, která se nám bohužel minule s Olomoucí přetrhla. Myslím, že máme na to, abychom opět podávali výkony jako před tím.

Brno je tradiční klub, ale nyní je na chvostu tabulky, hrozí mu sestup. Proč je podle tebe na tom tak špatně?

To je jednoduché, chybí mu góly. Několik zápasů po sobě branku nedalo, i když nehrálo úplně špatně.

Má v tom už svou roli psychika?

Psychicky je na tom Brno určitě špatně. Když ty góly několik zápasů nedáte, tak je to problém. Jeho šance na záchranu je už jen teoretická. My uděláme vše proto, abychom ho pohřbili.

Vy už nemůžete moc získat, naopak můžete hodně ztratit. Třeba kredit u fandů.

Je to tak.. Můžeme ztratit kredit u fandů, ale naopak můžeme získat body, které se budou v tabulce na konci počítat. I když nehrajeme o záchranu nebo o poháry, tak chceme bodů co nejvíce, abychom skončili na co nejlepší pozici. Pro nás je rozdíl být třeba osmí, nebo dvanáctí. Máme o co hrát!

Přijdou na zápas fanoušci?

Všichni bychom byli nejradši, kdyby bylo vyprodáno. Ale budu realista, z takových šesti tisícovek diváků bychom byli všichni nadšení.