David Vaněček: Chybí trocha štěstí

Tak to je smůla! David Vaněček je nejčastěji zakončujícím mužem Teplic, už tři kola se ale nemůže trefit do černého. Proti pražským klokanům trefil břevno, podobně si počínal i v předchozích zápasech.

Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, ale ty si měl velké šance ve Zlíně i nyní doma s klokany, přesto to tam nespadlo.
Abych byl přesnější, tak jsem vlastně už třikrát za sebou mohl skórovat, před tím proti Jihlavě jsem dal břevno. Tam jsme ale vyhráli, ta to tolik nemrzelo, ale i ve Zlíně mi to dvakrát lízalo tyč a břevno, teď zase břevno. Bohužel. Asi musím víc přidat na tréninku v zakončení, jinak nevím, jak to udělat, aby to šlo na tu správnou stranu.

Na vás je patrná snaha, enormní nasazení, chybí opravdu někdy jen to štěstíčko, aby se podařilo dát góly?
Myslím, že trocha štěstí tam chybí, ale věřím, že když mu půjdeme všemi cestami naproti, tak se to protrhne.

Proti Bohemians jste trošku připomínali házenkáře, kteří dobývají pevný obraný val soupeře a nedaří se jim zakončit.
Čekali jsme, že to takový zápas bude. Bohemka nevypustila ani jeden souboj, bolelo to s ní. My dobývali, jak si řekl, ale oni byli houževnatí. Bohužel se nám nepovedlo dát aspoň ten jeden kýžený gól.

Za týden hrajete na Spartě, to bude pro vás velká výzva.
Na Spartu se vyhecuje každý tým. Já si ale myslím, že to bude stejný zápas, jako proti komukoliv jinému v lize, protože v ní není lehkých soupeřů.