Čtrnáctka skončila čtvrtá na turnaji v Dortmundu

FK Teplice U14 se o minulém víkendu zúčastnil 13. Mezinárodního turnaje kategorie U14 - Ballsportdirekt Dortmund Cup 2016. Všechna utkání s hrací dobou 1 x 20 minut se odehrála v areálu Pappelstadion Dortmund – Wickede. 20 týmů bylo rozděleno do 4 základních skupin po 5 družstev, z nichž do čtvrtfinále postupovala z každé skupiny pouze 3 mužstva.

FK Teplice s bilancí 3 výher a 1 prohry postoupil ze skupiny D z 1. místa a ve čtvrtfinálové skupině se utkal s dánským Aarhus GF a polskou Wislou Krakow. Oba soupeře porazil, aniž by inkasoval a jako vítěz postoupil do semifinále. Zde „skláři“ narazili na další dánský tým FC Midtjylland. V napínavém zápase ještě tepličtí 5 minut před koncem vedli, ale seveřané vyrovnali na 1:1. Rozhodovalo se tedy v pokutových kopech, kde byli úspěšnější Dánové, kteří později nastoupili ve finále proti VfB Stuttgart, v poměru 2:3

Tepličtí, jako poražený semifinalista, se ihned utkali v pokutových kopech o celkové 3. místo v turnaji s BV Borussia 09 Dortmund a v tomto klání byli znovu neúspěšní, když prohráli 3:5 a celkově obsadili 4. místo. Vítězem turnaje se stal německý klub VfB Stuttgart, který ve finále porazil FC Mydtjylland 2:0.

"V silné konkurenci naše družstvo předvádělo po celou dobu turnaje velmi dobré výkony. I když nám chybělo opravdu málo, abychom se probojovali do finále, musím hodnotit naše vystoupení na tomto mezinárodním turnaji velmi kladně. Konečné 4. místo je výborným výsledkem a mělo by být dalším impulsem ke zlepšování výkonnosti našich hráčů. Tímto bych chtěl poděkovat všem hráčům a realizačnímu týmu za skvělou reprezentaci FK Teplice a vedení klubu za možnost účasti na tak prestižním turnaji, který má v evropském mládežnickém fotbale zvuk," hodnotil turnaj hlavní trenér Miroslav Šašek.

Zúčastněné týmy:

Zápasy a výsledky FK Teplice
Základní skupina:

BV Westfalia Wickede U15 0:1
Alemannia Aachen 1:0 (Branka: Cajthaml)
1. FC Köln 1:0 (Branka: Sejk)
ADO DEN Haag 1:0 (Branka: Sejk)

Čtvrtfinálová skupina:

Aarhus GF 2:0 (Branky: Hural 2)
Wisla Krakow 1:0 (Branka: Sejk)

Semifinále:
FC Midtjylland 1:1 (Branka: Orgoň) na PK 2:3