Cottbus - Teplice 1:2 (0:0)

V předposledním přátelském utkání v letní přípravě zamířili tepličtí na hřiště Energie Cottbus. Tento německý celek, který ještě před nedávnem nastupoval v Bundeslize, v loňské sezóně spadl ze třetí ligy a plánuje co nejrychlejší návrat, proto přivedl několik posil a značně obměnil tým.

První šanci utkání měli už ve třetí minutě domácí, ale poté převzali iniciativu žlutomodří a postupem času přišly také gólové šance. Jenže v první půli je ne a ne proměnit, především Romanu Potočnému se nedařilo překonat domácího brankáře. Slibnou příležitost měl také Nivaldo nebo Ljevakovič

Po změně stran svěřenci Daniela Šmejkala ještě přidali na obrátkách, obrovskou šanci měl hned v 48. minutě Hora, ale i tentokrát vynikl domácí gólman. Na druhé straně domácí z ojedinělého úniku nastřelili břevno, ovšem tepličtí byli i nadále nebezpečnější, z dálky to zkoušel Kukec, z blízka naopak Lüftner. Střeleckou smůlu však protrhl až v 53. minutě Hora, který otevřel skóre. Čtvrt hodiny před koncem měl dvě velké šance Jan Krob, ale dvakrát výborně zasáhl strážce domácí svatyně. Tepličtí však v tomto utkání poprvé v přípravě inkasovali, avšak ze sporné penalty po faulu Jana Kroba, domácí penaltu s přehledem penaltu proměnili a srovnali deset minut před koncem na 1:1. Žlutomodří se nevzdali a ještě stihli strhnout vedení na svou stranu, když se trefil krátce před koncem Michal Jeřábek.

Cottbus - Teplic 1:2 (0:0)