Boj o pátou příčku je tu, jedeme do Zlína!

Teplice čeká v sobotu zápas, který můžeme klidně označit i jako souboj o Evropu. Veledůležité utkání sehrají „skláři“ ve Zlíně, kde se utkají s aktuálně pátým celkem tabulky, s mužstvem FC Fastav Zlín. Pátá příčka může za jistých okolností pro příští sezónu zaručovat evropské poháry, ve městě obuvi tak půjde opravdu o hodně.

„Už se na to utkání těšíme. Všichni víme, o co hrajeme. Chceme ve Zlíně udělat co nejlepší výsledek a zajistit si tak co nejlepší pozici před dalšími ligovými zápasy,“ říká levý teplický bek Jan Krob. „Musíme navázat na ty naše předchozí výkony, hrát od první minuty nadoraz. Nečeká nás určitě nic jednoduchého,“ myslí si jeho spoluhráč Michal Jeřábek. „Bude to hodně silové utkání, plné soubojů,“ soudí Krob.

Zlínští na výhru čekají od října, kdy doma porazili Brno. Od té doby jsou ve výkonnostní krizi. V posledním kole padli 0:2 v Jablonci, navíc přišli o útočníka Dame Diopa. „Určitě to pro ně není nic přijemnýho. Oni se to budou chtít pokusit zlomit. Budou hrát doma, nechají na hřišti všechno. Nebude to proto jednoduchý,“ ví Jeřábek. „My se ale musíme soustředit hlavně sami na sebe. Našim cílem je hrát tu naši hru, kterou teď hrajeme,“ neřeší Krob soupeře.

Na koho si dát v dresu Zlína největší pozor? „Vepředu je to asi Beauguel, kterýho znám z Dukly, přes rok jsem tam s ním hrál. To je nepříjemný útočník. Je vysoký, umí dát gól. Ale nemůžeme se zaměřovat pouze na jednoho dva hráče. Ten tým celkem šlape, ať je to Beauguel, Vukadinović nebo jiní hráči, všichni můžou být nebezpeční, můžou hrozit ze standardních situací. Musíme být připraveni na všechno,“ upozorňuje Michal Jeřábek.

Teplice nastoupí ve Zlíně v bílých dresech. „My jsme hráli první kolo na Dukle také v bílých dresech, vyhráli jsme 1:0. Kdyby to dopadlo stejně, tak bychom se asi nezlobili,“ usmívá se teplický stoper, který se po jednozápasové absenci, kterou zavinil karetní trest, vrací do základní sestavy. Chybět naopak bude další stoper – Alex Šušnjar. Nahradit by ho měl Admir Ljevaković, který už zaskakoval za Jeřábka.

Na zlínské Letné se bude hrát v sobotu od 17 hodin. Podzimní zápas Teplice doma vyhrály 2:0, góly dávali Potočný a Vaněček.