B mužstvo zahájilo přípravu

B mužstvo Sklářů v úterý 4.1. v odpoledních hodinách zahájilo přípravu na jarní část Fortuna ČFL. Svěřenci trenérů Ladislava Jamricha a Admira Ljevakoviče absolvovali první trénink v rámci zimní přípravy nejdříve v posilovně a následně na UMT areálu stadionu Na Stínadlech.

S mužstvem se aktuálně bude v rámci testů připravovat hrotový útočník Jindřich Novotný z pražského Meteoru, který své kvality prokázal již v přípravných utkáních na konci roku 2021, když ve žluto-modrém dresu upoutal pozornost skvělou bilancí 2 branek a 2 asistencí ve 2 utkáních. Dalším testovaným hráčem je krajní obránce Radek Kibal z FC Chomutov, který stejně jako Jindřich Novotný zaujal trenérský tandem Jamrich - Ljevakovič svými velmi dobrými výkony v přípravě na závěr uplynulého roku. Úvodní trénink dnes Na Stínadlech absolvoval ukrajinský střední záložník Yehor Tsykalo, ročník narození 2001, který na podzim roku 2020 debutoval v 19-ti letech v ukrajinské U21 League a prošel mládežnickými týmy historicky nejúspěšnějšího ukrajinského klubu FC Dynamo Kyjev. V jarní části ČFL bude také rezervě Sklářů vypomáhat stejně jako v podzimní části velezkušený veterán Honza Rezek, který v 10 utkáních vstřelil 4 branky a společně s hrajícím asistentem Admirem Ljevakovičem byli tahouny rezervy Sklářů v ČFL.

Momentálně se s týmem připravuje také dvojice hráčů z A týmu David Černý a Denis Laňka, kteří dostali svolení hledat si nové angažmá. Společně s nimi trénuje také stoper Karel Hasil, jehož přestup do jiného týmu je právě v jednání.

Jediným momentálně odchozím hráčem ze základního kádru B mužstva je urostlý stoper Vojta Čítek, který absolvuje zimní přípravu v mateřském druholigovém FK Ústí nad Labem.

B mužstvo se bude připravovat v domácích podmínkách a druhý týden v únoru v době jarních prázdnin na Teplicku absolvuje 5-ti denní soustředění v areálu Pod Lipou v Roudnici nad Labem.

V rámci přípravných utkání čekají na rezervu Sklářů zajímaví a rozhodně kvalitní soupeři - druholigový Varnsdorf, třetiligová Houstoň, Karlovy Vary a Domažlice a také divizní Kladno.

Jarní část FORTUNA ČFL B odstartuje o prvním březnovém víkendu, kdy přivítají Skláři v domácím prostředí Na Stínadlech po podzimní části druhý tým tabulky FK Přepeře.

FK TEPLICE B PROGRAM ZIMNÍ PŘÍPRAVY 2022 :

• SO 15. 01. od 11:00 | TJ Sokol Houstoň ( Stínadla ) | Přípravné utkání
  • SO 22. 01. od 11:00 | FC Slavia Karlovy Vary ( Stínadla ) | Přípravné utkání