Alois Hyčka: Moc se na působení v Teplicích těším

První zimní posilou FK Teplice je záložník či obránce Alois Hyčka, který do Teplic míří z brněnské Zbrojovky. Šestadvacetiletý hráč se na působení v Teplicích moc těší, což sděluje i v následujícím rozhovoru.

Jsi první zimní posilou Teplic, jaký je to pocit?
"Určitě nezáleží na tom být první, nebo poslední posilou. Jsem rád, že se přestup povedl. Jednání s vedením Teplic bylo korektní. Na všem jsme shodli během pár jednání. Moc se na působení v Teplicích těším. Je to pro mě nová výzva. Doufám a udělám pro to vše, abych byl pro Teplice přínosem."

S jakými cíli přicházíš do Teplic?
"V první řadě bych si rád vybudoval místo v základní sestavě. A poté pokračoval v dobře rozjeté sezoně Teplic. Podzim se Teplicím vydařil, tak doufám, že na výsledky navážeme i v další části sezony."

Ve Zbrojovce jsi za poslední rok odehrál úplně všechny ligové zápasy, to je obdivuhodná vytrvalost, která bývá spíše jen u brankářů, jak to vnímáš?
"Bylo dobře, že se mi vyhýbala zranění (což musím zaklepat). Jsem rád, že jsem měl důvěru jak trenéra Kotala i trenéra Habance a mohl jsem nastoupit vše všech utkáních."

Hned v prvním jarním kole přijede na Stínadla právě Zbrojovka, sice se utkání hraje až skoro za dva měsíce, ale jak se na tento zápas těšíš?
"Tento zápas pro mě bude určitě mít větší náboj a už teď se na něj hodně těším. Hrát proti bývalému klubu je vždy větší motivace. Zbrojovce se v posledních zápasech v Teplicích dařilo. Teď je potřeba to změnit a vyhrát. Zbrojovce budu i nadále držet palce, ať se jim v lize daří kromě dvou zápasů v roce."

Pocházíš z Chebu, ale s Ústeckým krajem jsi hodně spjatý nejen fotbalově, je to tak?
"Ano, z Ústí pochází moje manželka. Když bylo delší volno do Ústí jsme vždy jezdili. Mám zde tedy jednu část rodiny i mnoho přátel. Do Chebu za rodinou je to také kousek. Byla to jedna z věcí proč jsem se rozhodl pro přestup do Teplic."

Už v úterý začíná zimní příprava, jak se na ni těšíš?
"Neznám fotbalistu, který se na zimní přípravu těší. Je potřeba si tím projít, protože z ní pak čerpáme celé jaro. Je to takové nutné zlo (smích)."

Co středeční testy na FTVS, jak jsi na ně připraven?
"Vyloženě na testy se nijak nepřipravuji, ale samozřejmě jsem celý prosinec neproležel na gauči. Od Zbrojovky jsme vyfasovali sporttestery a individuální plány. Tak jsem běhal a občas si zašel na badminton. Myslím si, že přijdu dobře připraven."