Alex Král: Byla tam trošku nervozita

Alex Král si poprvé v mistrovském utkání vyzkoušel post stopera. Podle trenéra Šmejkala si nevedl vůbec špatně. Jaké měl ze zápasu s Jihlavou pocity samotný Král?

Poprvé v nové sezóně jsi nastoupil v základní sestavě. Jaký si měl před zápasem pocit?
Trošku jsem měl smíšený pocit. Byla tam nervozita, na druhou stranu to byla šance, na kterou jsem čekal od začátku sezóny. Doufám, že jsem ji využil a starty budou jen přibývat.

Na hřišti sis to určitě i užil, někdy ale v uvozovkách, protože při gólu si vámi mladý Klíma docela pohrál.
Soupeř byl hodně náročný, protože byl nesmírně běhavý. Ten gól, co jsme dostali, jsme měli určitě vyřešit lépe s Alexem. To je ale post stopera, desetkrát za zápas vyřešíte situaci dobře, jednou špatně a hned dostanete gól. Mrzí nás to, koukneme na video a příště to musíme zlepšit.

Byla Jihlava pro vás nebezpečná hlavně těmi náběhy?
Určitě, chodily na nás kolmé balóny, to je těžké bránit.

Ještě k té nervozitě – den před zápasem ses proháněl se spoluhráčem Vaněčkem po silnici, tak je to možnost, jak se jí zbavit?
David řekl, že nechce domů sám, tak jsem jel s ním. Mám rád auta, užívali jsme si to, byla to pohodová chvíle. Ale nervozity jsem se zbavil hlavně díky klukům v kabině, když mě povzbuzovali.

Vítězství teď chutná určitě o to víc, když si hrál v základu, že?

Já jsem rád za každý start, i když nastoupím v průběhu zápasu. Když ale hraji v základu, tak si to určitě víc užívám.