Admir Ljevakovič: Věřím, že naše výkony nalákají fanoušky na sobotu

Admir Ljevaković, kapitán Teplic, v Plzni utkání nedohrál. Proti Liberci ale bude připraven vypustit na hřišti duši a přispět tak k vítězství, které od žlutomodrých fanoušci v sobotu očekávají.

Zápas v Plzni si nedohrál, co se tam stalo?
Už jsem byl fyzicky vyčerpaný, navíc jsem dostal ránu do hlavy, spíš ta únava u mě byla. Škoda, že jsme to pak nezvládli do konce.

Jak si z lavičky vnímal to, co se na hřišti dělo?
Když jsme dali na dva nula, myslel jsem si, že už je to v pohodě, v klidu. Když pak Plzeň snížila na dva jedna, tak jsem se bál, že můžeme i prohrát.

A jak ten zápas v městě piva hodnotíte s odstupem času?
Před ním jsme chtěli uhrát bodík, ale když se podíváme, jak se to vyvíjelo, tak jsme zklamaní. Ale bod bereme.

Už je to pryč, je tu nový zápas; v sobotu přijede Liberec i s Romanem Potočným. Jak se na utkání těšíte?
My se hlavně musíme připravit na celý Liberec, není to jen o Potokovi, i když je nepříjemný, ta jeho levačka… Musíme udělat vše proto, aby to na naší bránou levačkou neměl prostor pouštět.

On zná vás, vy jeho. Kdo bude mít větší motivaci?
Já jdu do každýho zápasu s maximální motivací. Je mi jedno, jestli je tam Potok, nebo jiný hráč. On bude mít taky dobrou motivaci, bude se chtít ukázat. My musíme navázat na výkony, který předvádíme poslední dobou. Doma chceme vyhrát!

Můžete udělat takový hattrick – doma zvítězit potřetí v řadě!
Určitě se o to pokusíme. Když zopakujeme výkony, které teď předvádíme, tak si myslím, že bychom neměli mít problém.

Jaká ta derby s Libercem bývají?
Je to pro nás vždy nepříjemný soupeř. Naposledy jsme od něj dostali doma trojku, na podzim jsme tam prohráli nula dva. Věřím, že když dáme první gól my, tak se to otočí na naši stranu.

Ten podzimní výkon v Liberci byl na podzim asi nejhorší, který jste předvedli. Souhlasíš?
Já jsem tenkrát to utkání hodnotil, tak si dobře vzpomínám, že to tam bylo tragický. Už jen když si na to vzpomeneme, tak máme o motivaci navíc.

Jak už si správně řekl, Liberec není pouze Roman Potočný. Na co si tedy ještě dát pozor?
Slovan je silný mančaft. Začátek ligy se mu nepovedl, hrál do toho i Evropu. Někteří hráči mu odešli a ti, kteří přišli, se do toho ještě dostávali. Ale když se podíváme na jeho kádr, tak určitě patří mezi pět šest top mančaftů ligy.

V Plzni jste měli za sebou i přes televizní přenos hodně fanoušků. Pojďme je pozvat na Liberec!
Mně bylo těch fanoušků, kteří za námi přejeli, líto, protože to nedopadlo podle představ nás všech, neužili jsme si oslavu vítězství. Věřím ale, že naše výkony nalákají fanoušky na sobotu, že v hledišti bude ještě víc lidí, než bylo minule na Příbram.