Admir Ljevakovič: Věřím, že lidi dorazí na stadion

​Kapitán Teplic Admir Ljevaković věří, že v neděli se Stínadla zaplní fanoušky, kteří žlutomodré budou hnát proti Slovácku dopředu i dozadu. „Věřím, že spolu to zvládneme!“

Máte před sebou druhé domácí utkání v řadě, jaká je nálada?
Jsme rádi, že jsme zvládli první zápas s Karvinou, že máme tři body. Každý z nás ale ví a cítí, že ta hra nebyla jako před tím. V téhle situaci je ale důležitý zisk bodů.

Jaký může být Slovácko soupeř?
Pro nás je to vždy nepříjemný soupeř. Viděl jsem, jak posledně hráli se Slavií, ani si nezasloužili prohrát. Musíme udělat vše proto, abychom utkání zvládli a zůstal krok od čtvrté příčky.

Ty ses vrátil na post štítového záložníka po dvouzápasovém intermezzu na stoperovi. Jaký to byl návrat?
Můj výkon byl určitě lepší na stoperu. Přiznám se, že jsem se proti Karviné strašně trápil. Byla tam spousta zbytečných ztrát. Může to být tím přechodem, v záloze je vše rychlejší. Ale neexistuje žádná omluva, můj výkon byl prostě špatný. Věřím, že se to zvedne.

Jsi na třech žlutých kartách, což znamená, že hrozí stopka.
Já můžu být rád, že mám karty tři. Je to teď pro mě těžký, když se blíží čtvrtá. Všichni víme, o co hrajeme, v hlavě to proto mám.

Ohrožených karetním trestem je vás v týmu pět!
Pro nás je teď hlavně důležité sbírat body. Myslím, že když někdo ze sestavy vypadne, tak ho dokážeme nahradit. Nemyslím si, že by se stalo, že by vypadl víc hráčů najednou. Tedy pokud se na zápasy dobře psychicky připravíme, když ho po této stránce zvládneme, když všude budeme včas.

Co říkáš tomu, že v poháru vypadli favorité Slavia a Boleslav?
Nevěřil jsem, že Slavia vypadne. Ale máme před sebou pořád ještě pět zápasů, rozlosování je dobré. Pochopitelně je vypadnutí favoritů škoda, páté místo se mohlo uvolnit.

Hrát evropské poháry je pro vás určitě velkou motivací. Možná je to jedna z posledních šancí, vždyť ty sám nejsi nejmladší, navíc Teplice nemají poslední léta stabilní výkonnost.
To je pravda. V každé další sezóně to pro mě bude těžší a těžší, věk toho tolik nedovolí. Ale poperu se s tím, jak umím, na hřišti odevzdám vše.

Důležitost zápasu se Slováckem cítí i vaši fanoušci.

Každý hráč si přeje, aby jich v hledišti bylo co nejvíc, aby nás tlačili dopředu i dozadu, abychom to spolu zvládli. Věřím, že lidi v neděli přijdou.