Admir Ljevakovič: Věřím, že dorazí i ti, kteří si vyjdou na lázeňskou

​Admir Ljevaković se bude v sobotu se svými spoluhráči snažit, aby rozlučka Štěpána Vachouška byla co nejpozitivnější. „Budeme se nažit vyhrát, aby jeho loučení nebylo tak smutné,“ říká bosenský záložník.

Den „D“ se blíží, bude se hrát o poháry, navíc se s profi kariérou rozloučí Štěpán Vachoušek.
My se musíme koncentrovat na to, abychom utkání zvládli a získali tři body. Uvidíme, co se bude dít v Liberci, ale s tím už nic neuděláme. Na druhou stranu zápas určitě bude smutný, když se Vachy bude loučit. Budeme se snažit vyhrát, aby to jeho loučení nebylo tak smutné. Je to fotbal, stát se může vše, třeba i to, že náš zápas půjde špatnou stranou, v což ale nevěřím. Každopádně to bude mít dvě tváře. Já ale věřím, že vše dopadne dobře, že si Vachy tu rozlučku užije pozitivně.

I pokud se nezvítězí a do Evropy nepostoupí, tak se dá sezóna považovat za úspěšnou, že?
Myslím, že jsme ji odpracovali, jak jsme chtěli, každý si sáhl na maximum. Úspěšná je i z toho důvodu, že jsme se dostali tak vysoko, že máme šanci na Evropu do posledního kola. Pamatuji si, jak jsme spolu mluvili na podzim po Spartě; bavili jsme se o Evropě, smál jsem se té šanci na ni, ztráta byla velká. Na jaře jsme to tam skoro dotáhli. Můžeme si říct, že tenhle ročník je povedený.

Jaro bylo opravdu skvělé, zažil si tady taková?
Ono se to vždy točilo – dobrý podzim, špatné jaro. Nepamatuji takhle dobré jaro. Pamatuji ale jednu sezónu, ve které jsme získali 54 bodů. Už je to dlouho. Teď můžeme získat bodů 50, to je také velké číslo.

Byla by případná neúčast v pohárové Evropě zklamáním?
Na začátku jara jsme všichni přemýšleli, jak získat co nejvíc bodů a nebýt dole. Teď, když máme šanci jít do Evropy, musíme být v případě nezdaru zklamaní. Musíme udělat vše pro to, abychom to zvládli. A čekat na výsledek z Liberce.

Zápas s Duklou bude posledním profesionálním Štěpána Vachouška. Co říct k této teplické legendě?
Já si myslím, že každý, a to nejen v Teplicích, ví, kdo je Štěpán Vachoušek, co udělal, co získal, jakou měl kariéru, kde hrál Ligu mistrů. Když uslyšíte jeho jméno, tak si každý představí ikonu fotbalu. Vachy si zaslouží tady v Teplicích největší potlesk, stejně jako Verba. Věřím, že lidi přijdou na jeho zápas, že mu udělají na závěr radost, zaslouží si to.

Co na Štěpánovi nejvíc obdivuješ? Co by sis od něj vzal?
Být takový profík. Myslím, že on je profík nejen na hřišti. Je na něm vidět, že byl venku, ve velkém klubu, kde se vše naučil. Nejen na mladé hráče přenáší pozitivní energii, snaží se udělat pro každého v kabině maximum, aby byl v pohodě a dobře připravený na zápas.

V sobotu bude více než kdy jindy potřebná podpora diváků…
My se snažíme celý týden s marketingovým oddělením přilákat co nejvíce lidí. Snaží se o to i novináři, hodně se o tom zápase píše. Budeme se snažit i ve zbytku týdne, aby lidí přišlo maximum. Věřím, že dorazí i ti, kteří si vyjdou na lázeňskou, nejen ti, kteří jsou zvyklí na nás chodit. Dají si pivo a pozdraví Vachyho.