Admir Ljevakovič: Přáli bychom si, aby lidi přišli v co nejvyšším počtu

V týdnu Admira Ljevakoviće sužovaly problémy s patou, do utkání v Jablonci díky péči maséra Edy Poustky a fyzioterapeuta Ondry Klementa zázračně nastoupil a svému týmu pomohl k důležitému bodu, který může žlutomodrým pomoct v boji o pohárovou Evropu.

Předposlední kolo rozhodlo o tom, že i v tom závěrečném bude o co hrát!
Možná to tak bude ještě lepší. Přáli bychom si, aby lidi přišli v co nejvyšším počtu. Myslím si, že by tomu mělo nahrát i to, že víme o loučení Vachyho.

Může to být s Duklou spektakulární zápas – loučení Štěpána Vachouška, boj o Evropu, poslední zápas doma… Co víc si může fanoušek přát!
Myslím si, že tenhle ročník nám vyšel, vydali jsme se maximálně. Jsme rádi, že jsme to dotáhli takhle do konce, ale chybí ještě jeden krok. Musíme se na Duklu co nejvíc připravit a také na to, abychom Vachymu udělali co nejlepší rozlučku, i když to pro nás bude určitě smutný. Ale věřím, že se dostaneme do Evropy a bude to pozitivní loučení.

Zápas v Jablonci se mohl vyvíjet velmi dobře, ale tvoje střela skončila na tyči a v rukavicích brankáře Hrubého…
Už jsem chtěl vyndat červený nos! Ale nejdřív to tam musí spadnout, až pak se člověk může začít radovat. Je to škoda. Myslím, že jsme ale sehráli dobrý zápas. Musíme v tom pokračovat a pořád věřit.

Ve druhé půli už jste nebyli aktivní, při náporu Jablonce jste měli i trošku štěstíčka. Co se na hřišti dělo?
Možná jsme špatně řešili přechodovou fázi, zbytečně jsme ztráceli lehké míče. To nám chybělo. Ale na to, že nám chybělo tolik hráčů, tak jsme sehráli dobrý zápas. Ten druhý poločas ale nebyl dobrý. Musíme být spokojeni, že to takhle dopadlo. Grigi nás podržel, mohli jsme nakonec i prohrát.

Bylo znát, například při standardkách, že vám chybí hráči, na které jste zvyklí, se kterými jste sehraní?
Určitě je to poznat, když se v sestavě objeví čtyři noví hráči. Ale já je musím pochválit, například Alex to zvládl zkušeně, ani nevím, jestli měl nějaký problém v utkání. Je to poznat, je to cítit, ale ti kluci, co naskočí, musí udělat maximum pro to, aby dokázali, když naskočí, že patří do základu.

Nechyběly trošku v závěru síly?
Každý hráč se vydal maximálně, bylo to vidět. Může to být i tím, že nás soupeř zatlačil. Nesbírali jsme odražené míče, to byla chyba. Je tam víc toho, co bránilo, abychom byli aktivní dopředu.

Ty si v minulém utkání s Bohemkou zažil nepříjemné problémy s nohou, pár dnů si dokonce netrénoval. Jak ses v Jablonci na hřišti cítil?
Trenéři nepočítali, že vůbec nastoupím, ta moje pata byla špatná. Ondra s Edou na tom pracovali, hodně jsem odpočíval. Zatím to vypadá dobře, musím zaklepat. Věřím, že na Duklu na tom budu ještě líp.

Poslední věc, a to jsou fanoušci, kterých bylo v Jablonci hodně. V hledišti předvedli také dobrý výkon!
Určitě! Už od začátku jsme o nich věděli, vlastně už při rozcvičce fandili. Udělali dobrou atmosféru. Musím jim poděkovat. Přeji si, abych jich v sobotu přišlo na Duklu co nejvíc.