Admir Ljevaković: Po prvním gólu jsme už zápas kontrolovali

Admir Ljevaković dal v Jihlavě vítěznou branku Teplic, které na Vysočině zvítězily 2:0. Úspěšnou a krásnou střelou z dálky oslavil tradičně – červeným nosem na podporu Konta Bariéry.

Po půl roce jsi dal gól. Jak se to seběhlo?
Přišel centr do vápna a my, defenzivní záložníci, jsme poslední dobou zvyklí tlačit se co nejvíc na vápno, kdyby se míč náhodou odrazil. Vyšlo to krásně, vyšel mi první dotyk, navíc se všichni hráči Jihlavy stáhli do vápna. Zůstal jsem tam sám, někdo na mě vyběhl, ale pozdě. Střela mi sedla, zapadla krásně k tyči.

Následovala tradiční oslava s klaunským nosem.
Já budu vždycky takhle oslavovat. Jsem rád, že pro Konto Bariéry můžu dělat dobrou věc. Věřím, že se ještě více lidí do tohoto projektu zapojí.

Dokonce jsi prý pozvaný na natáčení hymny Konta Bariéry, staneš se tak jeho tváří!
Moc se těším, po tom gólu ještě víc. Bude to někdy v půlce září, mají tam být známé tváře. Cítím se dobře, když vím, že tam budu ve společnosti známých tváří, je to pro mě obrovská věc, vždyť jsem zahraniční fotbalista. Budu se snažit to nezkazit, spíš budu jen otvírat pusu. (smích)

Ještě zpátky k samotnému zápasu v Jihlavě. Jaký byl?
Jihlava nás schválně nechala v první půli hrát. Drželi jsme míč, ona čekala na nějaké brejky. Měla ale jen náznaky šancí, žádnou tutovku. Pak se to otevřelo a po našem gólu už jsme zápas kontrolovali a přidali druhý. Jsem moc, rád, že nám to vyšlo!

Teď je před vámi reprezentační pauza, jak ji využijete?
Myslím, že nám náš kondiční trenér Tonda Čapek naloží. Ale je vidět, že jsme dobře připravení. Věřím, že se každým zápasem budeme zlepšovat, hlavně v koncovce. Defenziva vypadá, že funguje, ale ten útok musíme zlepšit, vždyť jsme v Jihlavě neměli v první půli ani jednu střelu na branku, i když jsme tlačili. Naštěstí nám ve druhé půli pomohl vstřelený gól a zápas jsme dotáhli do vítězného konce.

Nebudeš na další gól čekat půl roku jako teď?
Snad ne! Minulou sezonu jsem dal tři branky, tak snad tahle sezona bude stejná. Nebudu se zlobit, když tam bude o nějaký ten gól víc.