Admir Ljevakovič: Musíme se na Ostravu připravit co nejlépe

Po sezóně, kdy Ostrava hrála druhou ligu, jedou Teplice v sobotu opět na Baník. Na vítkovickém stadionu by je měl do boje vést jako kapitán opět Admir Ljevaković. „Všichni si pamatujeme, že tam byla dobrá atmosféra. Těšíme se, že přijde hodně lidí,“ vyhlíží už „Ljeva“ netrpělivě sobotní duel, který startuje v 17 hodin.

Vzpomenete si na zápas s Baníkem, který jste na jaře 2013 doma vyhráli 3:2? To byl jeden z tvých nejlepších duelů, co říkáš?
Ano, byl to dobrý zápas. Zvládli jsme to, já nahrál Mahmutovičovi na třetí gól. Rád na to střetnutí vzpomínám. Hlavně abychom to i tentokrát zvládli a vrátili se k našim dobrým výkonům.

Jak důležitý ten zápas bude z hlediska právě toho návratu na vítěznou vlnu, protože doma jste naposledy pouze remizovali?
Ten náš výkon proti Jablonci nebyl tak dobrý, jak jsme byli poslední dobou zvyklí. Musíme se na Ostravu připravit co nejlépe, abychom se zvedli. Věříme, že uspějeme.

Baník vzbuzuje respekt svou útočnou silou. Jak ty vidíš jeho ofenzivní palbu?
Bude to zajímavé. Vrátil se Baroš, udělali Poznara, jsou tam i další zajímaví hráči, které známe. Ale jak jsou silní v útoku, tak v obraně mají problémy, na Slovácku teď dostali bůra.

Milana Baroše si už uhlídal před rokem v přátelském zápase proti Mladé Boleslavi, to si hrál na stoperovi.
Každý zápas je jiný, navíc to byl přátelák, v lize se každý hecne ještě víc. Musíme se dobře připravit směrem dozadu, abychom to uhlídali a udrželi nulu.

Už si říkal, že v obraně by Baník mohl být zranitelný. Bude tedy nejlepší obranou útok?
Musíme se snažit vstřelit branku, pak můžeme počítat s tím, že nějaké body získáme. Nechci říct, že jsou vzadu špatní, po tom debaklu v Hradišti se můžou dát ještě víc na defenzivu.

Baník je tradiční klub. Máš takové kluby rád?
Ano, mám. Tradiční kluby do ligy patří. Ale dneska je to o tom, že jméno roli nehraje. Podívejte na nás, my také hráli dvě sezóny o záchranu. Naštěstí to dobře dopadlo.