​Tomáš Vondrášek: Na Dukle se ukáže

Do všech sedmi letních přípravných duelů nastoupil Tomáš Vondrášek, jeden ze služebně nejstarších hráčů Teplic. Ani jednou neokusil hořkost porážky. A co víc – skláři nedostali jedinou branku ze hry!

Poslední přátelák je za vámi, jaký z něj máš pocit?
"Od nějaké třicáté minuty nám ubývaly v tom počasí síly, tak už to pak z naší strany nebylo ono. Do té doby jsme hráli fotbal, jaký chceme hrát."

Jakým fotbalem se tedy budete chtít prezentovat?
"Aby tam bylo plno šancí, plno hezkých kombinací, akce po stranách hřiště, plno centrů. To se nám proti Sokolovu půl hodiny dařilo, dávali jsme mu zabrat. Škoda, že jsme v první půli nedali nějakou branku navíc."

V přípravě máte výbornou bilanci. To jste po šíleném konci minulé sezony potřebovali, že?
"Určitě je to hodně pozitivní. Zároveň ale musím říct, že až za týden na Dukle se ukáže, jestli byla příprava dobrá. Celou jsme jí odmakali, abychom to pak v sezoně prodali."

Během sedmi letních zápasů jste nedostali gól ze hry!
"Je to zásluha celého týmu. Brání celý mančaft, útočí celý mančaft. Dá se na tom stavět, i když soupeři měli plno šancí. Stálo při nás štěstíčko, to je také potřebné, ale zápasy byly dobře odbráněné. Tak uvidíme v sezoně; když nám to nevyjde na Dukle a další zápasy, tak je celá příprava víte kde…"

Co se pod novým trenérem změnilo?
"Každý příchod nového trenéra něco změní, proto ty výměny jsou. Myslím si, že jsme teď na správné cestě. Tím nechci říct, že jsme před tím byli na špatné, ale změnu to chtělo. Myslím, že je to pozitivní."

Víc se snažíte držet balon, není to tak hektické.
"Jo jo, to můžu potvrdit. Opravdu se cítíme na balonu silnější, sebevědomější, což je důležité, abychom se toho míče nezbavovali. Doufám, že budeme dělat fanouškům radost."

Vrátíte se do první půlky tabulky?
"Všichni víme, jaká ta česká liga je. Můžeme udělat dva zápasy a jsme nahoře, pak se nám ale něco nepovede a zase jsme dole. Důležité teď je, abychom měli svou tvář, sebevědomí. Stát se může cokoliv."