​Nivaldo v Teplicích pokračovat nebude

Kapverdský záložník Nivaldo Santos Alves Freitas nebude po konci stávající smlouvy pokračovat v teplickém klubu. Brzy devětadvacetiletý levonohý hráč se sice zapojil do přípravy a odcestoval s týmem na soustředění do Písku, novou smlouvu ovšem do dnešního dne nepodepsal.

"Hráči i jeho agentovi jsme již v dubnu předložili návrh nové smlouvy, který byl téměr na maximu toho co hráčům nabízíme. Druhá strana ovšem nebyla schopna konstruktivně jednat a vše vyvrcholilo v posledních dnech, kdy se Nivaldo zapojil do přípravy s několikadenním zpožděním a nedodal komplexní lékařskou zprávu. V sobotu nad ránem pak bez rozloučení s kýmkoliv z týmu odcestoval z České republiky. Velmi nás toto chování zklamalo, ale jednáme o dalším posílení týmu, abychom na tuto situaci zareagovali," říká ředitel klubu Petr Hynek.

Bilance Nivalda v Teplicích se tak zastavila na 68 utkání, devíti vstřelených brankách a dvanácti asistencích. Kromě Teplic působil ještě v klubech Academica Coimbra a Dinamo Minsk.