​Memoriál Františka Hrdličky ovládly domácí Teplice

Na hřištích v Teplicích, Proboštově a Bystřanech se v pátek a v sobotu uskutečnil první ročník Memoriálu Františka Hrdličky. Termín turnaje záměrně zasahoval do úvodního víkendu nejvyšší české fotbalové soutěže a má ambici každý rok novou ligovou sezónu otevírat a připomínat tak úspěchy teplického klubu na úrovni mládeže a ligového A-mužstva. V rámci prvního ročníku šlo především o česko-německý souboj, protože se turnaje zúčastnily české týmy Teplic a Bohemians 1905 a německé celky Hallescher a Dynamo Dresden.

V pátečních česko-německých semifinále byl úspěšný jednou celek z Německa a jednou z Česka, v Proboštově zvítězilo Dynamo Dresden nad Bohemians 1905 vysoko 3:0, na Stínadlech zase domácí zvítězili na penalty nad Hallescherem. I sobotní program tak nabídl dvě mezinárodní konfrontace. V Bystřanech nejprve hráči Bohemians 1905 v normální hrací době remizovali s Hallescherem 2:2, aby následně vybojovali bronz v pokutových kopech. Na Stínadlech pak domácí svěřenci Václava Budky a Petra Růžičky dokázali zvítězit nad Dynamem Dresden v poměru 2:1. Žlutomodří šli do vedení v prvním poločase po střele Kotrby, kterou si po odrazu od tyče srazil do branky gólman Dynama, ale němečtí hráči dokázali ve druhém dějství srovnat. O výhře tak rozhodl až čtvrthodiny před koncem Vobecký. FK Teplice se tak stal prvním vítězem Memoriálu Františka Hrdliky.

Tento turnaj vznikl jako tradiční mezinárodní turnaj kategorie U19. Jeho cílem je především vzpomínka na jednoho z nejvýznamnějších funkcionářů klubu FK Teplice, který za svého působení stál za největším vzestupem tohoto klubu v jeho historii, zachránil jej před úpadkem a opětovně spojil s teplickou sklárnou, se kterou zrekonstruoval stadion a s klubem pravidelně postupoval do evropských soutěží UEFA.

Děkujeme partnerům Memoriálu, statutárnímu městu Teplice, společnosti AGC a Bílinské Kyselce.