​FK Teplice spouští sekci historie

FK Teplice dnes spouští novinku na svých webových stránkách, v horní liště nově najdou fanoušci sekci Histori, která obsahuje ucelený přehled o kompletní historii klubu. "Žádný jiný klub v České republice nedisponuje takto zevrubnou historickou sekcí, která by byla volně přístupná fanouškům. Ti, co mají rádi statistiky a historii, si rozhodně přijdou na své," říká manažer marketingu a PR FK Teplice Martin Kovařík.

Na historické sekci webu se pracovalo již od podzimu minulého roku a za neuvěřitelný přehled historických dat vděčí klub Pavlu Nohálovi, historikovi teplické kopané, který na těchto přehledech dlouhé roky pracuje. "Pavel plnil historickou sekci několik měsíců všemi možnými údaji, na které si fanoušek může jen vzpomenout. Poslední měsíc pak pracovníci firmy eSports celou sekci propojovali tak, aby byla plně funkční," přibližuje proces vzniku Martin Kovařík.

V nové sekci fanoušci najdou například abecední přehled všech hráčů, kteří nastoupili za A mužstvo FK Teplice v soutěžním utkání. Jestlipak například víte, že prvním zápasem Slavoje Havlíčka za teplický klub bylo utkání TJ Jiskra Kolora Liberec - TJ Tatran Teplice hrané 9. května 1953, které skončilo výhrou Teplic 5:2, nebo to, že posledním zápasem Jean-Bertina Akueho v Teplicích byla domácí porážka 1:3 s Olomoucí 21. února 1998. Všechny tyhle zajímavosti včetně počtu odehraných zápasů a vstřelených branek najdete v hráčské sekci.

Ještě možná zajímavější pak jsou různé přehledy, které v sekci Historie FK Teplice najdete. Dozvíte se například, že nejčastěji v nejvyšší soutěži pískal Teplice Pavel Královec, že nejvíce startů bez přerušení v mistrovských utkáních zaznamenal Libor Macháček mezi sezónami 1996/97 až 2000/01 nebo že jubilejní 3000. gól v soutěžních zápasech FK Teplice vstřelil 20. 9. 2003 Tomáš Hunal.

Teď už se pohodlně usaďte u svého počítače, otevřete si sekci Historie FK Teplice a probírejte se zajímavostmi, které jinde nenajdete!