Sedmnáctka s Richterem v sestavě znovu vyhrála

Už jen bod ze zápasu s Dánskem dělí české mladíky z reprezentace U17 od postupu do další fáze kvalifikace o ME. Reprezentační výběr do 17 let totiž vyhrál i druhé utkání 1. fáze evropské kvalifikace, když zdolal Andorru 1:0. Znovu u toho byl po celé utkání i teplický stoper Marek Richter.

Jediný gól zápasu dal ve 52. minutě Chaluš. A protože ve druhém sobotním utkání 12. skupiny Rumunsko vyhrálo vysoko 6:1 nad Dánskem, jsou Češi bez ztráty bodu v čele skupiny. V posledním utkání nastoupí v úterý proti Dánsku a pokud neprohrají, postoupí do další fáze evropské kvalifikace jako vítěz 12. skupiny.

"Museli jsme celý zápas hrát do zajištěné obrany soupeře, což není naše nejsilnější disciplina. i tak jsme měli takových osm jasných šancí, z nichž jsme měli skórovat. Nestalo se tak a museli jsme hájit nejtěsnější vítězství až do poslední minuty. Zbytečně jsme si to zkomplikovali, ale ve skupině se počítá každá výhra," zhodnotil trenér Václav Černý.

Česká Republika "17" - Andorra "17" 1:0 (0:0)