U19: FK Teplice vs. České Budějovice 3:4

Nejstarší tepličtí dorostenci v mistrovském utkání 24.kola I.Celostátní dorostenecké ligy U19 podlehli na přírodním trávníku stadionu v Duchcově týmu SK Dynamo České Budějovice 3:4.

Dynamo rozhodlo o svém vítězství mezi 28. a 42.minutou prvního poločasu, kdy vstřelilo teplickým tři rychlé branky a  ihned po návratu z kabin ve 48.minutě přidal budějovický Lindák čtvrtou branku hostů. Žlutomodří dokázali ve druhém poločase utkání zdramatizovat, ale tři vstřelené branky v síti Budějovic na body bohužel nestačily.

Jak utkání hodnotil teplický asistent trenéra pan Petr Růžička: „Do zápasu jsme šli s viditelným odhodláním získat 3 body. Od začátku jsme měli herní převahu a z toho pramenily 4 gólové šance, které jsme bohužel neproměnili a toho využil soupeř, který nám při naší slabší 15-ti minutovce vstřelil 3 branky. Do druhé půle jsme nešli se sklopenou hlavou a chtěli zápas otočit, ale Dynamo vstřelilo ve 48. minutě čtvrtou branku. I přesto naši hráči ukázali charakter a zápas jen nedohráli, ale s vysokým nasazením zatlačili soupeře na jeho polovinu a po několika závarech jsme vstřelili branku z penalty. To hráče nabudilo natolik, ze utkání zdramatizovali až do posledních vteřin. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za předvedený výkon, ale vyzdvihnout bych chtěl hlavně výkony Richtra a Kokeše.“

Utkání očima teplického záložníka Michala Šimečka: „Myslím si, že se nám zápas po kombinační stránce celkem povedl, drželi jsme více balon, ale bohužel jsme neproměnili šance a pak dostali góly po našich chybách. Ke konci se nám povedlo zdramatizoval zápas, ale na body to bohužel nestačilo. Jsem rád, že jsme hráli až do konce a nenechali se shodit nepříznivým vývojem skóre.“

Jak utkání viděl teplický záložník Ladislav Kodad: „Do zápasu jsme vstoupili s výborným nasazením a odhodláním soupeře porazit, vytvořili jsme si poměrně dost šancí, ale ty se nám v prvním poločase nepodařilo proměnit. Nás soupeř potrestal za každou chybu gólem. Nakonec se nám podařilo vstřelit tři branky, ale to nestačilo ani na bod. Myslím si, že jsme byli po celý zápas lepším týmem, a proto je škoda, že jsme odešli poraženi.“

- I.Celostatní liga dorostu U19 -

F K  T E P L I C E      vs.     České Budějovice