David Vaněček: Musíme vyhrávat domácí i venkovní zápasy

Mladé Boleslavi dal svůj první ligový gól. Útočník Teplic David Vaněček bude chtít v pondělí na svůj slavný moment zavzpomínat a se svou žlutomodrou partou stadion „Bolky“ dobýt. Zápas Mladá Boleslav – Teplice má výkop přesně v 17 hodin!

V pondělí hrajete v Mladé Boleslavi. Co v utkání s ní musíte oproti zápasu s Brnem zlepšit?
Určitě budeme chtít přivézt z venku body. Proti Brnu jsme měli vyhrát, měli jsme šance, ale dali jsme jen jeden gól. V Mladé Boleslavi bude základem branku nedostat. A také musíme zlepšit finální fázi.

Neinkasovat v Mladé Boleslavi je těžký úkol.

To určitě ano, ale ta první jarní kola nejsou o nějakých brankových hodech. Bude rozhodovat spíš to, kdo bude dostávat nejméně gólů. Boleslav je hodně ofenzivní tým, v prvním kole ale v Karviné remizovala 0:0. Ten zápas s ní asi bude o jednom dvou gólech. Musíme to být my, kdo ten gól dá.

Na jaře máte papírově těžší soupeře venku. To by vám mělo vyhovovat, venku se vám na podzim dařilo.
To je pravda, ale je to jen v rovině papírových předpokladů. Každý zápas bude hodně těžký. My musíme vyhrávat domácí i venkovní zápasy.

Jaké ty máš osobní zkušenosti s Mladou Boleslaví?
Vyloženě dobré! Dal jsem v Mladé Boleslavi svůj první ligový gól. Doufám, že to s Teplicemi zopakuji.