Příměstské soustředění žen

Letošní zimní soustředění proběhlo v kategorii žen poněkud netradičně. Každoročně je zvykem opustit město a vyrazit na různá místa naší země, tentokrát se hlavní trenérka žen rozhodla uspořádat soustředění v domácím prostředí. Do pěti dní se rozložilo několik tréninkových jednotek, ale i zpestření v podobě badmintonu, plavání nebo bowlingu. Závěrečnou akcí ukončující soustředění bylo společné sledování zápasu mužů, které přivítali soupeře ze Zlína.

Zeptali jsme se také dvou hráček, které se soustředění účastnily. Brankářka Eliška Pilná se vyjádřila následovně: „Naše zimní soustředění probíhalo trošku netradičně, když jsme nemohly odcestovat někam jinam kvůli počtu hráček, a proto jsme soustředění absolvovaly tady u nás v Teplicích. Soustředění jsme začaly ve středu večer prvním tréninkem a ve stejném režimu jsme pokračovaly ve čtvrtek. Pátek jsme měly další večerní trénink. V sobotu ráno jsme se zase všechny sešly na ranním tréninku, který byl velmi náročný. Začaly jsme přihrávkovým cvičením a po něm jsme šly běhat Yoyo test, který je vždy náročný a neoblíbený. Součástí tréninku byla ještě střelba a poté nás čekaly úhlopříčky, tedy opět běhání. Trénink jsme zakončily fotbalem. V rámci programu jsme se vypravily na společný oběd a po něm jsme se přesunuly na Stínadla do naší klubovny, kde jsme trávily polední klid. Před třetí hodinou odpolední jsme se vydaly do Arény 68 na badminton. Vytvořily jsme dvojice a hrály jsme turnaj. Byla u toho sranda, protože ne každé badminton šel. Poté nás čekala plavecká hala, kde jsme si užily nejen spoustu zábavy, ale také jsme zregenerovaly po trénincích. Po plavecké jsme se přesunuly do Metropole na večeři a bowling. V neděli nás opět ráno čekal trénink na Stínadlech, který byl posledním na našem soustředění. Zaměřily jsme se v něm na standardní situace. Po tréninku jsme šly společně na oběd do Městských sálů a po něm jsme vyrazily za naší spoluhráčkou a kamarádkou Simčou Perkovou, která je v Ústecké nemocnici a zotavuje se po vážné autonehodě. Návštěvu vůbec nečekala a byla velmi překvapená, že jsme za ní přijely všechny. Zakončením soustředění bylo utkání našich mužů, kteří hráli na Stínadlech proti Zlínu a my jsme je hromadně šly podpořit.“

Komentář k soustředění přidala další hráčka Teplic, Karolína Kolářová: „Příměstské soustředění byl moc dobrý nápad, protože jsem se tréninků mohla zúčastnit i během školy kvůli které bych jinak s týmem odcestovat nemohla. Začaly jsme ve středu odpoledním tréninkem na hřišti, ve čtvrtek jsme šly do haly a hrály jsme turnaj ve futsale. Během pátečního tréninku jsme nacvičovaly rozehru od gólmanky, za což jsem byla ráda, že jsme si opět osvěžily a následně ji budeme přenášet do našich zápasů. V sobotu ráno si hráčky, které nebyly předchozí tréninky dobíhaly Yoyo test. Následně přišla na řadu střelba a hned po ní diagonály, které byly nejtěžší částí tréninku, a také proto je žádná nemáme ráda. Po skončení tréninku jsme navštívily restauraci Rozhled a daly si společný oběd. V 15:00 jsme měly na programu badmintonový turnaj a poté nás v 17:00 čekal bazén, kde jsme regenerovaly. Večer byl zakončen bowlingem v Metropoli. V neděli ráno jsme byly opět připravené na značkách na poslední trénink našeho soustředění, ve kterém jsme natrénovaly standardní situace. Po tréninkové jednotce jsme se vypravily za naší spoluhráčkou Perkys (Simona Perková, pozn. red.) a od 15:00 jsme společně šly na zápas áčka jako zakončení našeho soustředění. Nejlepší na našem soustředění za mě byl nedělní trénink, návštěva Perkys a také to, že soustředění bylo příměstské, protože v zimním období je těžké se dostat z práce nebo ze školy pryč.“